Światłowody coraz powszechniejsze w polskich firmach Inwestycje

z8972561X

Z raportu przeprowadzonego przez Telko Trendy 2016, przygotowanego przez TNS Polska na zlecenie 3S wynika, że łącze światłowodowe staje się normą w polskich firmach. Dysponuje nim już dwie trzecie firm, które zatrudniają więcej niż 50 pracowników. Badanie zostało przeprowadzone na grupie 250 firm z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, aglomeracji śląskiej oraz regionu podkarpackiego.

Warto od razu zaznaczyć, iż coraz więcej firm dysponuje najwyższą przepustowością łącza internetowego – 25 procent z nich posiada przepustowość 100 Mb/s i więcej. Jak powiedział Piotr Pawłowski, wiceprezes 3S: „Badanie wskazuje na powszechność dostępu do szybkiego łącza światłowodowego. A kto go jeszcze nie ma, za chwilę dostanie od największych telekomów. I to dostanie tanio, bo firmy te inwestują mocno w infrastrukturę i stać je na konkurowanie ceną z każdym. Oznacza to duże problemy dla małych operatorów telekomunikacyjnych, którzy budowali swoją pozycję jako jedyny możliwy dostawca szerokopasmowego internetu, a cena była ich głównym wyróżnikiem rynkowym. Dlatego każdego, który wierzy w to, że wystarczy dobudować światłowód do klienta i potem „jakoś to będzie”, czekają niebawem trudne czasy”.

Źródło: www.telko.in

Światłowody coraz powszechniejsze w polskich firmach
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności