Sferia otrzymała decyzję UKE dot. pasma 800 MHz, może być ponownie rozdysponowane Aktualności

23754

 

Spółka Sferia z Grupy Cyfrowego Polsatu zakończyła rozmowy z UKE i nie zdecydowała się na pasmo 800 MHz na warunkach zaproponowanych przez Urząd. Formalnie otrzymała już decyzję w tej sprawie, co oznacza, że pasmo może być ponownie rozdysponowane.

Z końcem ub.r. wygasł okres rezerwacji dla Sferii, której 51 proc. należy do Cyfrowego Polsatu na częstotliwości z pasma 800 MHz służących do internetu mobilnego LTE. W połowie ub.r. Sferia złożyła do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wniosek o rezerwację tych częstotliwości na kolejne 10 lat. UKE się na to zgodził, wyznaczając opłatę na 1,73 mld zł.

Katarzyna Ostap-Tomann, członek zarządu ds. finansowych pytana o to, czy spółka jest nadal zainteresowana pasmem 800 MHz odpowiedziała:

Sferia zakończyła rozmowy z UKE i nie zdecydowała się przedłużyć rezerwacji na pasmo 800 MHz na warunkach zaproponowanych przez urząd

[źródło: Wirtualne Media]

Sferia otrzymała decyzję UKE dot. pasma 800 MHz, może być ponownie rozdysponowane
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności