Sekretarz stanu USA: ‚Technologia USA nie może sąsiadować z chińską’ Aktualności

usa

 

Przebywający w Polsce sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych Michael R. Pompeo podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem odpowiedział na pytania dziennikarzy dot. chińskiego koncernu Huawei.

Warto zanotować kilka istotnych cytatów:

Po pierwsze, jeśli chodzi o chińską infrastrukturę dostarczaną za pośrednictwem Huawei, to zrobiliśmy w Polsce to, co robimy na całym świecie: informujemy o ryzykach związanych z tym, ryzykach wobec prywatności danych o obywatelach kraju, ryzykach, które wiążą się z instalacją tej technologii w sieciach i systemach

 

Jako kraj suwerenny, Polska (i inne kraje) wybierze taką technologię, jaką chcą zastosować. Z drugiej strony daliśmy jasny sygnał, że niektóre decyzje utrudnią Departamentowi Obrony Stanów Zjednoczonych współpracę (z takimi krajami – red.). To oznacza, że nigdy nie umieścimy naszego sprzętu w miejscu, gdzie występowałoby ryzyko dla naszej technologii związane z tym, że obok posadowiona jest technologia chińska

Natomiast Jacek Czaputowicz poinformował zgromadzonych, że dla Polski istotne jest zdanie UE w sprawie inwestycji na naszym rynku.

[źródło: rpkom.pl/]

Sekretarz stanu USA: ‚Technologia USA nie może sąsiadować z chińską’
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności