Ruszył nabór do Rady do Spraw Cyfryzacji – forum współpracy między interesariuszami cyfryzacji w Polsce Aktualności

mc

 

Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło nabór kandydatów na członków Rady do Spraw Cyfryzacji trzeciej kadencji. Na zgłoszenia czeka do 30 listopada 2018 r.

Rada do Spraw Cyfryzacji jest powoływanym na dwuletnią kadencję organem opiniodawczo-doradczym działającym przy ministrze właściwym do spraw informatyzacji. Będzie się składać się z 15 – 20 członków.

Do zadań Rady należy m.in. opiniowanie dokumentów i projektów aktów prawnych dotyczących spraw informatyzacji, łączności lub rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

Kandydatów na członków Rady mogą rekomendować:

  1. ministrowie;
  2. Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych;
  3. Prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego;
  4. współprzewodniczący ze strony samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego;
  5. podmioty, o których mowa w art. 7 ust. 1 pkt 1, 2 i 4–8 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. poz. 1668), które prowadzą badania naukowe lub prace rozwojowe w zakresie informatyki lub łączności;
  6. izby gospodarcze reprezentujące przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą w zakresie gospodarki elektronicznej, komunikacji, mediów, wytwarzania sprzętu informatycznego, oprogramowania lub świadczenia usług informatycznych;
  7. stowarzyszenia wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego, których celem statutowym jest reprezentowanie środowiska informatycznego lub wspieranie zastosowań informatyki, gospodarki elektronicznej, komunikacji lub mediów.

Proces zgłaszania Kandydatów dostępny jest tutaj. 

Ruszył nabór do Rady do Spraw Cyfryzacji – forum współpracy między interesariuszami cyfryzacji w Polsce
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności