Ruszył konkurs na certyfikowany mechanizm monitorowania jakości dostępu do internetu Aktualności

gvp_eSupport-Set-Up-Mobile-Hotspot-B2C223553_5000337_360

 

Prezes UKE ogłosił konkurs na dostawcę mechanizmu, który pozwoli monitorować  jakość usługi dostępu do internetu.

Jego wdrożenie przyczyni się do zwiększenia ochrony użytkowników i zapewnienia informacji o parametrach świadczonych im usług. Zwiększy również konkurencję pomiędzy dostawcami w oparciu o jakość świadczonych usług.

Zgodnie z unijnym prawem dostawcy internetu w sieciach stacjonarnych są zobowiązani do podawania w umowach minimalnych, zwykle dostępnych i maksymalnych oferowanych prędkości transmisji danych. Konsumenci powinni posiadać więc narzędzie, które pozwoli im w bezsprzecznych sposób zweryfikować jakość otrzymanej usługi z zapisami w umowie. Ta weryfikacja może zostać przeprowadzona właśnie dzięki mechanizmowi monitorowania certyfikowanemu przez Prezesa UKE.

System będzie składał się m.in. z serwisu internetowego oraz aplikacji na komputery stacjonarne (np. desktop, laptop). Podmiot wyłoniony w konkursie zapewni system pomiarowy nieodpłatnie, w wyniku czego uzyska certyfikat Prezesa UKE. Certyfikacja wybranego systemu zostanie dokonana przez Prezesa UKE na okres 24 miesięcy.

Termin składania ofert upływa 15 marca 2018 r. o godz. 15:00. Szczegóły w BIP.

Ruszył konkurs na certyfikowany mechanizm monitorowania jakości dostępu do internetu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności