RPO tworzy front do walki z patotreściami w internecie Aktualności

stream

 

Rzecznik Praw Obywatelskich poinformował, że doszło do spotkania Okrągłego Stołu do walki z patotreściami w internecie.  Grono osób, firm, organizacji rządowych oraz pozarządowych ma zamiar walczyć z wulgaryzmami, a także niebezpiecznymi treściami w internecie.

 • Zebranie informacji na temat działań podejmowanych przez rząd i instytucje publiczne w walce z patologiami w internecie.
 • Wypracowanie strategii dotyczącej bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci.
 • Przygotowanie sprofilowanych instrukcji: „Co robić, gdy zetknę się z patotreściami w sieci?”.
 • Podejmowanie w mediach tematów edukacyjnych dotyczących konieczności reagowania na przemoc i patologię w internecie.
 • Wypracowanie mechanizmów, które pozwolą zwiększyć skuteczność zgłoszeń przypadków występowania patotreści platformom internetowym.
 • Dążenie do stworzenia instytucji na wzór komisji etyki reklamy, która mogłaby się zająć monitorowaniem zjawisk związanych z patostreamingiem.
 • Postulowanie zmian w prawie, które prowadziłyby zarówno do ograniczenia możliwości zarabiania na tym procederze, jak i pokusy sponsorowania go.
 • Dążenie do zwiększenia aktywności platform internetowych w zakresie ograniczenia dostępności patologicznych treści.
 • Ograniczanie dostępu dzieci do patotreści przez zmianę algorytmów i wprowadzenie ograniczeń wiekowych.

Sygnatariuszami deklaracji zostali: Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Ministerstwo Cyfryzacji, NASK, Stowarzyszenia Prokuratorów „Lex Super Omnia”, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Fundacja Szkoła z Klasą, Ośrodek Monitorowania Zachowań Ksenofobicznych i Rasistowskich, Fundacja Centrum Cyfrowe, Onet KOBIETA, Orange Polska, Wykop.pl, Google Polska, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Lifetube, Kamil Bolek, Ludmiła Anannikova, Grzegorz Zajączkowski, Maciek Budzich, Karol Paciorek, Aula Polska, Fundacja ePaństwo, Porcelanowe Aniołki, Krzysztof Woźniak, Good for you i Maciej Broniarz.

[źródło: RPO]

RPO tworzy front do walki z patotreściami w internecie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Recent Comment

 1. bishop

  Czyli wygląda na to, że rząd z internetu zrobi TV… czyli wszystko pod kontrolą i nie ma panoszenia się i zarabiania na lewo i prawo… TYLKO MY rządzący możemy, a mało tego że możemy to pokażemy wam takie treści, że nie będziecie wiedzieć co to na prawdę dzieję się na świecie…. PS. Big Brother który powraca na ekrany nie zawiera patologii… ;)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności