Relacja z Mikrotik Beer User Meeting Wydarzenia

mm

 

W zeszły czwartek tj. 9 listopada, odbyło się pierwsze wydarzenie z cyklu Mikrotik Beer User Meeting.
Incjatywa skupiła użytkowników systemu RouterOS i platformy RouterBoard.

Dla uczestników przygotowano niezwykle interesujące prelekcje: cykl wykładów rozpoczęto od tematu „Integracja uwierzytelniania tunelu L2TP/IPsec z Microsoft Active Directory” – prowadzonego przez Damiana Maca odnośnie integracji Mikrotik’a z instniejącą strukturą Active Directory. Pokazano konfigurację rozwiązania live i przetestowanie przez jednego z uczestników wydarzenia.

Wojtek Kujawa w pierwszej części swojego wystąpienia pt.”Mikrotik The DUDE”  zademonstrował podstawowe funkcje narzędzia The Dude, dodając do monitoringu dwa routery Mikrotik i jeden komputer z systemem Windows. W kolejnej części pokazał jak tworzyć własne funkcję, sondy oraz dodawać ręcznie OID na przykładzie pomiaru temperatury i napięcia wejściowego.

Łukasz Buczyński opowiedział natomiast, na przykładzie firmy Polcar, w jaki sposób wdrożono protokoł routingu dynamicznego OSPF, w organizacji posiadającej wiele odległych oddziałów. Case study nosiło nazwę „Połączenie oddziałów firmy za pomocą tuneli IPIP+IPSEC oraz routingu dynamicznego OSPF”.

Po częsci merytorycznej spotkania, odbył się konkurs z nagrodami.
Nie zabrakło też czasu na wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami.

MBUM w liczbach:
- Ponad 60 uczestników
- 3 prelekcje
- 100 piw
- 10 pizz

linki do prezentacji:
http://mbum.pl/archive/DamianMac-AD-IPsec.pptx
http://mbum.pl/archive/WojciechKujawa-Dude.pptx
http://mbum.pl/archive/LukaszBuczynski-ospf.pdf

Relacja z Mikrotik Beer User Meeting
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności