Projekt UKE „Cyfrowa dostępność dla wszystkich!” w konkursie WSIS Prizes 2019 Aktualności

uke

 

W tegorocznej edycji organizowanej przez ITU WSIS Prizes 2019 nominowany został projekt UKE „Cyfrowa dostępność dla wszystkich!”.

Celem projektu jest zwiększanie cyfrowej dostępności usług telekomunikacyjnych i pocztowych dla osób z niepełnosprawnościami.

W Polsce na wykluczenie cyfrowe jest narażonych t około 5 mln osób z niepełnosprawnościami (blisko 12% naszego społeczeństwa), w tym m.in. około 1,8 mln osób z niepełnosprawnością wzroku oraz ok. 1 mln osób Głuchych lub Słabosłyszących. Problem ze słuchem ma także co czwarta osoba po 65. roku życia. Niepełnosprawność to także ograniczenia fizyczne i intelektualne, choroby psychiczne lub niepełnosprawności sprzężone (dwa lub więcej rodzajów ograniczeń).

Projekt, nominowany w kategorii „Enabling environment”, skupia się na dostępności usług telekomunikacyjnych i pocztowych dla osób o szczególnych potrzebach. W ramach programu „Cyfrowa dostępność dla wszystkich” UKE realizuje co roku monitoring stron, aplikacji i punktów obsługi dostawców usług telekomunikacyjnych i pocztowych pod kątem dostępności, a także promocję dobrych praktyk, skierowaną do dostawców oraz konsumentów.

Aby oddać głos, należy zarejestrować się na stronie ITU i wskazać swoich faworytów we wszystkich kategoriach konkursowych. Głosowanie trwa do 10 lutego, do godz. 23:00.

[źródło: uke.gov.pl]

Projekt UKE „Cyfrowa dostępność dla wszystkich!” w konkursie WSIS Prizes 2019
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności