Prezes UKE ogłasza konsultacje na wybór podmiotu, który zapewni system pomiarowy do monitorowania usługi dostępu do internetu Prawo i Telekomunikacja

logo białe z kolorem

 

Prezes UKE podjął działania w celu stworzenia kompleksowego systemu ochrony praw użytkowników internetu w zakresie jakości usług.

Zasadniczym elementem tych działań jest zapewnienie abonentom możliwości korzystania z aplikacji służącej do pomiaru jakości usługi, w szczególności prędkości pobierania i wysyłania danych z wykorzystaniem internetu. W tym celu kluczowy jest wybór dostawcy systemu pomiarowego.

Stanowiska można zgłaszać od 2 do 18 sierpnia 2017 r. do godziny 15:00, na adres Kasprzaka 18/20, 01-211 Warszawa lub na adres e-mail: radoslaw.rosiak@uke.gov.pl.

Jednocześnie Prezes UKE we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, zainicjował działania zmierzające do wprowadzenia zmian legislacyjnych w ustawie Prawo telekomunikacyjne. Mają one na celu zwiększenie czytelności i przejrzystości ofert oraz zabezpieczenie interesów konsumentów w omawianym zakresie.

Prezes UKE ogłasza konsultacje na wybór podmiotu, który zapewni system pomiarowy do monitorowania usługi dostępu do internetu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności