Prezes UKE Marcin Cichy wiceprzewodniczącym BEREC 2019 Aktualności

10325032-marcin-cichy-900-556

 

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcin Cichy został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego BEREC na 2019 rok na posiedzeniu plenarnym BEREC w Pradze.

Wpisuje się to w realizację jednego z kierunków Strategii Prezesa UKE w zakresie wzmocnienia aktywności merytorycznej UKE na arenie międzynarodowej.

Priorytetem BEREC w najbliższym roku będzie wdrożenie dyrektywy ustanawiającej Europejski kodeks łączności elektronicznej.

W Pradze wybrano także przewodniczącego BEREC na 2020 rok. Został nim Dan Sjoblöm, szef szwedzkiego organu regulacyjnego PTS, który w 2019 r. obejmie stanowisko wiceprzewodniczącego. Pozostałymi wiceprzewodniczącymi wybranymi będą: Marcin Cichy – Prezes UKE, Tanja Muha – dyrektor generalna słoweńskiego organu regulacyjnego AKOS, Konstantinos Masselos – prezes greckiego regulatora EETT oraz Johannes Gungl – szef austriackiego regulatora RTR, który pełnił rolę przewodniczącego BEREC w 2018 r.

Przewodniczącym BEREC w roku 2019 będzie Jeremy Godfrey – szef irlandzkiego organu regulacyjnego ComReg,  który został wybrany na to stanowisku w ubiegłym roku.

Funkcje przewodniczącego i wiceprzewodniczących BEREC pełnione są przez wybrane osoby reprezentujące organy regulacyjne na zasadzie dobrowolnego zobowiązania. Nie wiążą się one z zatrudnieniem przez BEREC.

[źródło: uke.gov.pl]

 

Prezes UKE Marcin Cichy wiceprzewodniczącym BEREC 2019
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności