Porozumienie Ministerstwa Cyfryzacji i GPW w sprawie wykorzystania technologii blockchain Aktualności

mc

 

Ministerstwo Cyfryzacji oraz GPW podpisały porozumienie na rzecz wykorzystania technologii blockchain na rynku kapitałowym. Współpraca z GPW wesprze działania Ministra Cyfryzacji w zakresie wdrażanie projektów cyfryzacji państwa wykorzystujących technologię blockchain.

Ministerstwo Cyfryzacji i Giełda Papierów Wartościowych zawarły porozumienie w sprawie współpracy w obszarze zastosowań technologii blockchain w przestrzeni publicznej. Celem porozumienia jest zwiększenie wykorzystania technologii blockchain na rynkach kapitałowych, a następnie wdrożenie analogicznych rozwiązań tam, gdzie mogą ona poprawić wydajność, skuteczność i produktywność procesów w gospodarce i w administracji.

Minister Cyfryzacji Karol Okoński powiedział:

Chcemy wspólnie tworzyć przyjazne i bezpieczne środowisko dla firm technologicznych. Powinniśmy szukać okazji do wzajemnego wzmacniania trendów rozwojowych w blockchain, AI, IoT, chmurze. Nasza współpraca będzie stanowić podstawę do wypracowania propozycji standardów dla projektów w technologii blockchain. Zamierzamy np. promować standardy bezpieczeństwa, przyczyniające się do wzrostu zaufania w obrocie gospodarczym i w administracji publicznej.

Współpraca Ministra Cyfryzacji i GPW może stanowić podstawę wypracowania propozycji wymagań dla projektów realizowanych z użyciem technologii blockchain oraz otwartych danych publicznych, co wpisuje się w megatrendy technologiczne (w tym np. sztuczną inteligencję czy internet rzeczy).

Wśród najważniejszych priorytetów Ministra Cyfryzacji i GPW jest opracowanie standardów bezpieczeństwa w obrocie gospodarczym i w administracji publicznej, stworzenie środowiska testowego (sandbox), służącego ewaluacji nowych rozwiązań dla administracji publicznej i gospodarki, a także opracowanie wymagań dla rozwiązań, obejmujących tokenizację dokumentów, papierów wartościowych i praw, wspierających bezpieczeństwo i skuteczność obrotu gospodarczego oraz procesów w administracji.

[źródło:  gov.pl]

Porozumienie Ministerstwa Cyfryzacji i GPW w sprawie wykorzystania technologii blockchain
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności