PIKE krytykuje regulację dostępu do kabli telekomunikacyjnych Aktualności, Prawo i Telekomunikacja

logo_pike

 

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej krytykuje projekt decyzji UKE, w myśl którego sześciu największych operatorów kablowych będzie musiało udostępnić swoją infrastrukturę kablową innym operatorom. 

Decyzje UKE dotyczyć mają największych dostawców usług kablowych działających na naszym rynku – Netii, UPC Polska, Multimedia Polska, Vectry, Inei i operatora Toya.

Powyżsi poddali regulację krytyce w toku konsultacji, jako że dyskryminuje wybrane podmioty narażając je na straty, zaś sama regulacja jest zbędna, bowiem do tej pory nie występowały spory związane z dostępem do okablowania.

PIKE zwraca uwagę na fakt, że wszystkie projektowane decyzje nakładają obowiązki wyłącznie na sześciu wybranych operatorów kablowych, dyskryminując tych przedsiębiorców oraz stosowaną przez nich technologię.

Jerzy Straszewski, prezes PIKE:

Proponowana obecnie regulacja dostępu do kabli idzie w poprzek konkurencji infrastrukturalnej, degraduje modele biznesowe oparte na hurtowym, komercyjnym oferowaniu dostępu do infrastruktury, zniechęca do inwestowania w nowoczesną infrastrukturę i pogłębia zapóźnienie infrastrukturalne naszego kraju, ze szkodą dla całej gospodarki. PIKE sygnalizuje, że projektowane regulacje doprowadzą do  dyskryminacji operatorów kablowych, ich klientów oraz technologii i zwraca się do Prezesa UKE z apelem o rzetelną analizę skutków regulacji oraz rezygnację z daleko idących i szkodliwych dla rynku oraz konsumentów rozwiązań

Pytanie, co będzie najlepsze dla klienta, który mógłby skorzystać z usług dowolnego operatora, a nie tylko tego, który ma w jego bloku położone kable.

[źródło:  informacja prasowa PIKE]

PIKE krytykuje regulację dostępu do kabli telekomunikacyjnych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności