Pierwsze usługi sieci na Warmii i Mazurach Infrastruktura, Internet, Inwestycje, Nowości

CFD4FA39-10CC-4A60-879F-8B776C6871FA

Zakończenie projektu budowy sieci regionalnej na Warmii i Mazurach planowane jest w połowie września tego roku, następnie rozpocznie się faza eksploatacji, czyli świadczenia usług. Obecnie jest to największy projekt prowadzony przez samorząd województwa – mówi w rozmowie z Gazetą Olsztyńską Sylwia Jaskulska, wicemarszałek woj. warmińsko-mazurskiego.

- Do tej pory zostały wybudowane min. 2292 kilometry światłowodu, 226 węzłów sieci. W tej chwili trwa proces odbioru wybudowanej sieci oraz dokumentacji formalnoprawnej. Z dużym zadowoleniem zauważamy zainteresowanie operatorów lokalnych naszą siecią. A na odcinku Orneta-Pieniężno zostały już uruchomione pierwsze usługi z wykorzystaniem wybudowanej infrastruktury - mówi wicemarszałek.

Według Sylwii Jaskulskiej, dostęp do takiej infrastruktury spowoduje, że Warmia i Mazury staną się jeszcze bardziej atrakcyjnym regionem gospodarczo-turystycznym. – Jednak przed nami jeszcze ogrom pracy do wykonania i dotarcia tam, gdzie są białe plamy, czyli miejsca bez dostępu do Internetu – mówi.

 

Źródło: Gazeta Olsztyńska
Zdjęcie: haikudeck.com

Pierwsze usługi sieci na Warmii i Mazurach
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności