PLNOG

plnog-bigPierwsza edycja PLNOG odbyła się w styczniu 2008 roku z inicjatywy Fundacji Wspierania Edukacji Informatycznej PROIDEA. Zalążkiem powstania konferencji były rozmowy z przedstawicielami lokalnego rynku ISP oraz chęć wytyczenia nowych standardów współpracy między firmami świadczącymi usługi teleinformatyczne. Organizatorzy mieli na celu również – wzorem innych konferencji typu NOG (Network Operators’ Group) – stworzenie niezależnego miejsca spotkań operatorów sieciowych, nie będącego spotkaniem sygnowanym przez logo jednego operatora.PLNOG za cel stawia sobie: 

-wsparcie współpracy między operatorami sieciowymi
-wymianę doświadczeń między przedstawicielami branży teleinformatycznej i telekomunikacyjnej
edukację z zakresu sieci
-stworzenie okazji do pracy nad rozwojem branży ICT i ISP w Polsce

PLNOG realizuje te cele poprzez organizowane dwa razy w roku konferencje, warsztaty oraz wspólne listy mailingowe. Przez 7 lat działalności udało nam się stworzyć społeczność, która regularnie gromadzi się na naszych spotkaniach i zawiązuje nowe inicjatywy.

Uczestnikami PLNOG-a są przedstawiciele firm dostarczających usługi internetowe, telekomunikacyjne, jak również reprezentanci dużych firm, organizacji i korporacji, które korzystają z ich usług. Konferencja to forum wymiany informacji dla tych, którzy tworzą i rozwijają infrastrukturę telekomunikacyjną oraz analizują i nadzorują rozwój sieci w naszym kraju.

plnog

Fundacja Wspierania Edukacji Informatycznej PROIDEA

ul. Konarskiego 44/6
30-046 Kraków, Polska
www.proidea.org.pl

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności