Ottawa i inne kanadyjskie miasta dołączają do sieci 5G. „Zapewniamy Kanadyjczykom najlepszą jakość” Aktualności, Infrastruktura, Internet, Technologia

 

Mieszkańcy kilku miast w Kanadzie już niebawem będą mogli cieszyć się z dostępu do 5G. Proces wdrażania sieci trwa w Montrealu, Ottawie, Toronto i Vancouver. Za projekt jest odpowiedzialny telekomunikacyjny gigant Rogers.

Jak informuje interia.pl, początkowo usługi mają być dostępne w częstotliwościach średniego pasma 2,5 GHz. Docelowo, jak zapewnia firma Rogers, do końca roku zostanie zbudowana sieć 5G bazująca na niskim paśmie 600 MHz. Ostatecznie kanadyjski dostawca będzie korzystał z dostępu 3,5 GHz, a także z technologii dzielenia zasobów.

- Podejmujemy właściwe inwestycje i wdrażamy odpowiednią technologię, aby zapewnić Kanadyjczykom najlepszą jakość 5G -  podkreślił na łamach Ottawa Biznes Journal Joe Natale, prezes firmy Rogers.

Warto dodać, że Rogers od dwóch lat współpracuje z dostawcą sprzętu Ericsson przy testach 5G w Ottawie. Obie firmy wcześniej pilotowały także inteligentne rozwiązania dotyczące technologii  wodnych  w stolicy.

Źródło: interia.pl / Ottawa Biznes Journal

 

 

Ottawa i inne kanadyjskie miasta dołączają do sieci 5G. „Zapewniamy Kanadyjczykom najlepszą jakość”
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności