Nowa generacja polskiej gospodarki podczas 18. Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury Wydarzenia

1200x900v2

 

Wkraczamy w gospodarkę 4.0. Dla jednych jest to rewolucja, dla innych naturalna kolej rzeczy, będąca skutkiem rozwoju polskiego rynku. Z całą pewnością jest to możliwość  powstania nowych dziedzin gospodarki związanych z automatyzacją procesów, autonomicznymi pojazdami czy wirtualną rzeczywistością. Bieżąca transformacja stwarza nowe możliwości biznesowe i napędza rozwój. Za tymi zmianami musi iść w parze rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej, która jest filarem przemysłu 4.0. Aby być na bieżąco i nadążać za transformacją, która ma miejsce, trzeba wziąć udział w 18.  Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury, które odbędzie się już 3-4 kwietnia 2019 r. w Warszawie.

 

Rewolucja w świecie łączności bezprzewodowej

 

5G jest coraz bardziej popularnym terminem używanym w kontekście rozwoju Internetu mobilnego. IoT, samochody autonomiczne i digitalizacja maszyn, to tylko niektóre z innowacyjnych rozwiązań, które nie byłyby osiągalne, gdyby nie nowa generacja Internetu, na którą wszyscy czekamy. Do tego dochodzą kwestie związane ze Smart City, czy wirtualną rzeczywistością. Jak będą wyglądać nasze ulice w perspektywie 10, czy 20 lat? Czy jesteśmy gotowi na transformację? 5G to duże nadzieje, ale też wiele przygotowań ze strony polskiego biznesu. Wdrożenie  wymaga zmiany przepisów regulujących kwestie związane z budową odpowiedniej infrastruktury. 18. Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury będzie miejscem, w którym z różnych perspektyw będzie można spojrzeć na piątą generację łączności. Czy jesteśmy gotowi na te zmiany patrząc na polską  gospodarkę, dostawców, firmy produkcyjne czy użytkownika końcowego? Jak oceniamy próby wdrożenia tej sieci w Łodzi, czy centrum Warszawy?

 

Krajowa chmura narodowa

 

50% to odsetek przedsiębiorstw korzystających z usług chmurowych w najbardziej zaawansowanych technologicznie krajach. Dla porównania w Polsce to jedynie 10%. Już niedługo może się to zmienić. Już w 2020 roku planowane jest wprowadzenie Narodowej Chmury, zarówno dla polskiej administracji, jak i biznesu. Rozpocznie to zupełnie nowy etap w cyfrowym rozwoju krajowych przedsiębiorstw. Już od jakiegoś czasu bardzo widoczny staje się trend promowania rozwiązań chmurowych, zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym w całej Europie. Jest to nowoczesne i efektywne rozwiązanie, którego nie może zabraknąć w agendzie 18. Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury. Tutaj spotkają się prezesi największych polskich firm, przedstawiciele administracji publicznej i reprezentacja rządowa, by wspólnie dyskutować nad stanem obecnym i przyszłością krajowej chmury narodowej. Już wiele prywatnych, dużych firm zdecydowało się na migrację do chmury. Jakie mają refleksje? Jakie mają uwagi odnośnie pomysłu modelu gospodarki współdzielonej dla wszystkich instytucji rządowych i urzędów centralnych?

 

Wcześniejsze odsłony tego projektu odbywały się pod nazwą Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów. Rebranding, który ma miejsce, jest odzwierciedleniem przemian na rynku w kierunku digital industry. – Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury będzie poświęcone rozwojowi bardzo ważnych dziedzin gospodarki jakimi są telekomunikacja i informatyka, w kontekście rozwijającej się polskiej gospodarki. Będziemy mówili o tym czego gospodarka potrzebuje dzisiaj od operatorów i jakie wyzwania stoją przed operatorami telekomunikacyjnymi czy dostawcami usług teleinformatycznych. Teleinformatyka i infrastruktura to dziedziny wiedzy i rozwoju, które stają się już dzisiaj siłą napędową gospodarki 4.0, stanowiącą fundament strategii zrównoważonego rozwoju rządu Premiera Mateusza Morawieckiego - twierdzi Piotr Muszyński, Przewodniczący Rady Programowej, Założyciel & Prezes, FixMap.

 

Zwieńczeniem pierwszego dnia 18. edycji Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury będzie Wielka Gala Złotych Anten. Podczas jej trwania niezależna Kapituła Konkursowa, składająca się z uznanych autorytetów w branży, nagrodzi laureatów Konkursu Złote Anteny w czterech kategoriach:

  • Człowiek Roku
  • Innowator Roku
  • Lider Gospodarki 4.0
  • Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Wyróżnione zostaną osoby i firmy, które poprzez swoją działalność przyczyniły się do rozwoju rynku telekomunikacyjnego, ICT oraz transformacji Gospodarki do fazy 4.0.

 

Kongres realizowany jest w ramach działalności grupy MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe w Polsce dedykowane specjalistom, kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.

Wszelkie informacje na temat Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury można znaleźć za pośrednictwem oficjalnej strony kongresu: www.gospodarka4zero.pl oraz profili społecznościowych na portalach Facebook, Twitter oraz LinkedIn.

 

Nowa generacja polskiej gospodarki podczas 18. Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności