Nokia buduje sieci światłowodowe w ramach POPC Internet, Technologia

space1-1024x637

 

Działalność Iris Telecommunication Poland, nowoutworzonej spółki usługowo-serwisowej, z siedzibą w Łodzi, została dziś zainaugurowana przez Nokię. 

Spółka będzie odpowiadać za projektowanie i budowę sieci światłowodowych w 13 regionach Polski centralnej i północno-wschodniej, realizowanych przez Nokia w ramach programu Polska Cyfrowa.

Piotr Kaczmarek, Prezes Zarządu firmy Nokia w Polsce wypowiedział się następująco:

„W ciągu najbliższych 12 miesięcy planujemy zatrudnić w Iris Telecommunication ok. 200-250 osób, głównie z kompetencjami w zakresie projektowania i zarządzania projektami, w tym projektami budowlanymi oraz budową sieci światłowodowych, aby zapewnić sprawną realizację naszej części programu Polski Cyfrowej. Cieszymy się, że możemy pomóc budować infrastrukturę, dzięki której tysiące Polaków będą mogły korzystać z szybkiego łącza internetowego”

Sieci światłowodowe tworzone przez Nokię doprowadzą zaawansowane, szybkie łącza szerokopasmowe o prędkościach do 100 Megabitów na sekundę do ponad 400 000 domów i około 2 500 szkół w województwach łódzkim, świętokrzyskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim, obejmując w dużej części obszary wiejskie.

[źródło: http://www.telix.pl/]

Nokia buduje sieci światłowodowe w ramach POPC
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności