Niemcy zaskoczyli świat! Internet, Nowości, Technologia

Prędkości naszych domowych sieci Wi-Fi są wystarczające do typowych zastosowań, czyli przeglądania internetowych witryn, obejrzenia jakiegoś filmu na YouTube, czy pobrania demonstracyjnej wersji gry. Jednak bledną przy Wi-Fi opracowanym przez niemieckich inżynierów.

W niemieckim Karlsruhe Institute of Technology udało się opracować WiFi o przepustowości 40 Gbps, a więc około 40-krotnie szybsze, niż przepustowość usługi Google Fiber, opartej na optycznych kablach. Nie cieszcie się jednak, ponieważ był to jedynie test przeprowadzony w warunkach laboratoryjnych i taką przepustowość udało się osiągnąć na dystansie poniżej 1 kilometra. Poza tym nie da się jej wykorzystać do domowych zastosowań, ponieważ ściany stanowiłyby przeszkodę dla sygnału.

Uzyskanie takiej prędkości było możliwe dzięki zastosowaniu wyższej częstotliwości 240 GHz, a także dlatego, że na drodze sygnału nie było żadnych przeszkód. W czasie testów sygnał przesyłano z urządzeń umieszczonych na dachach dwóch wieżowców, aby zminimalizować zakłócenia.

Oczywiście nie można wykluczyć, że technologia zostanie dopracowana na tyle, że da się ją wykorzystać również w pomieszczeniach zamkniętych. Może nie z takim wynikiem, jak obecnie, ale nawet 10 procent tej przepustowości, byłoby wystarczające.

 

Źródło: http://technowinki.onet.pl/inne/wiadomosci/niemcy-opracowali-40-krotnie-szybsze-wi-fi,1,5521926,artykul.html

Niemcy zaskoczyli świat!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności