MŚP z uznaniem o komunikacji w chmurze Technologie, Trendy

cloud-computing

Z raportu firmy Onex Group „Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?” wynika, że polskie firmy z sektora MŚP, które korzystają z rozwiązań chmurowych, doceniają przede wszystkim sprawność komunikacji w firmie (77 procent), możliwość pracy zdalnej (74 procent), a także łatwość przechowywania i przetwarzania danych (72 procent).

Dużym uznaniem cieszy się także możliwość pracy z ludźmi w tym samym czasie, ale w różnych miejscach (70 procent) oraz dostęp do danych na różnych urządzeniach mobilnych (65 procent). Trzeba jednak zaznaczyć, że nadal istnieje spora grupa przedsiębiorców, którzy z uwagi na poziom bezpieczeństwa nie ufają chmurze. 45 procent firm biorących udział w badaniu wskazało jednak, że wyższe bezpieczeństwo jedna z zalet chmury. W poprzedniej edycji było to zaledwie 18 procent. Największe obawy mają przedsiębiorcy z sektora handlu. Tylko 33 procent wskazało, że chmura jest gwarancją bezpieczeństwa.

Źródło: www.onexgroup.pl

MŚP z uznaniem o komunikacji w chmurze
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności