Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju 550 mln zł dla innowacyjnych przedsiębiorców ze średnich miast Aktualności

MIIR

 

Przedsiębiorcy ze średnich miast mogą ubiegać się o dofinansowania na wzmocnienie konkurencyjności i innowacji firm – poinformowało MIiR. Dodało, że czeka na nich 550 mln zł. Nowością jest zniesienie limitu maksymalnej kwoty dofinansowania projektu w wysokości 20 mln zł.

Jak napisano w poniedziałkowym komunikacie Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, „Program Inteligentny Rozwój w tym roku daje nowe szanse przedsiębiorstwom inwestującym w średnich miastach”. „Do nich adresowane są dwa konkursy. Pierwszy zostanie ogłoszony 20 lutego, a nabór wniosków o dofinansowanie będzie trwał od 25 marca do 8 maja 2019 r. Na dofinansowanie projektów przeznaczono 550 mln zł. Drugi konkurs odbędzie w drugiej połowie roku. Nabór przeprowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości” – podano.

Resort wyjaśnił, że w odpowiedzi na postulaty przedsiębiorców od tego roku zmieniły się kryteria wyboru projektów w konkursach o dofinansowanie wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych i wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów. „Nowością jest zniesienie limitu maksymalnej kwoty dofinansowania projektu w wysokości 20 mln zł” – czytamy w komunikacie.

Jak dodano, kolejnym ułatwieniem jest niższy minimalny próg kosztów kwalifikowanych projektu, obniżony z 5 do 1 mln zł. Ponadto, rozszerzono także katalog wsparcia – włączono możliwość finansowania innowacji procesowych.

„Wprowadzone ułatwienia umożliwią uzyskanie wsparcia szerszemu gronu przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Szczególnie zależy nam na rozwoju innowacyjnych firm w miastach średnich. Dla nich przygotowaliśmy w tym roku dwa konkursy” – powiedział, cytowany w komunikacie, wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak.

Ministerstwo tłumaczy, że nowatorskie firmy w miastach średniej wielkości, szczególnie zagrożonych utratą funkcji społeczno-gospodarczych, mogą liczyć np. na wsparcie z krajowych programów operacyjnych. Pomoc ta jest zagwarantowana w „Pakiecie dla miast średnich”. Jednym z jego elementów jest program Inteligentny Rozwój.

[źródło: PAP]

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju 550 mln zł dla innowacyjnych przedsiębiorców ze średnich miast
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności