Migracja z systemu CA do DRM może być prosta? EVIO udowadnia, że tak Technologia

Webp.net-resizeimage

 

Dzisiejszy świat opiera się na obsłudze wielu urządzeń, wykorzystywanych w dowolnym miejscu i o dowolnej porze – nieustanne „podłączenie do sieci” wymaga coraz bardziej elastycznych i bezpiecznych rozwiązań chroniących zawartość treści. Starsze systemy, a do takich należy CA, nie są w stanie wspierać funkcji, jakich świat dziś potrzebuje. Pojawia się zatem pytanie: jak zaadaptować DRM do potrzeb i oczekiwań widzów?

Odpowiedzią na to pytanie jest eDRM™ – rozwiązanie stworzone przez EVIO we współpracy z firmą Intertrust, które zaprezentowane zostało na zakończonych właśnie targach IBC w Amsterdamie (14-18 września 2017). eDRM to otwarty system ochrony treści dla urządzeń i usług konsumenckich bazujący na systemie Marlin DRM licencjonowanym przez firmę Intertrust. Oferuje zaawansowane zarządzanie prawami autorskimi do odtwarzania treści dostarczanych przy pomocy mobilnych, szerokopasmowych i innych popularnych technologii dystrybucyjnych.

Jakie są cztery główne korzyści systemu eDRM?

1) eDRM to pierwszy system, który działa zarówno w sieciach szerokopasmowych jak i jednokierunkowych (telewizja naziemna, satelitarna)

2) eDRM to utrzymanie tego samego poziomu bezpieczeństwa – aktualizuje się bez konieczności kosztownej wymiany sprzętu czy kart szyfrujących.

3) Utrzymywanie systemu CA podwyższa koszt oprogramowania o 20%, podczas gdy korzystanie z systemu eDRM podwyższa ten koszt jedynie o 0,5%.

4) eDRM to system oparty na otwartym standardzie bazującym na systemie Marlin DRM, wykorzystywanym przez największe studia w Hollywood i zainstalowanym na ponad 250 milionach urządzeń na całym świecie.

Wdrożenie systemu eDRM odbywa się bez kosztownej wymiany sprzętu oraz kart szyfrujących, co pozwala na globalne oszczędności – implementacja systemu eDRM to mniej niż jedna trzecia kosztu systemu CA.

„EVIO wdrożyło system eDRM u ponad dwustu operatorów ISP w Polsce. Oferujemy szeroki zakres modeli wdrożeniowych, w tym także nasz model bezinwestycyjny wykorzystujący usługi EVIO w chmurze. System eDRM może współistnieć z aktualnym modelem CA i korzystać z tej samej infrastruktury, co umożliwia migrację między systemami we właściwym dla operatora tempie” – mówi Przemysław Gnitecki (CEO EVIO).

Talal Shamoon (CEO Intertrust) podkreśla: „Współpracujemy z firmą EVIO ściśle od ponad 10 lat. To nasz zaufany partner, dlatego nie mieliśmy wątpliwości przy podjęciu decyzji o wprowadzeniu systemu stworzonego przez EVIO w nasze struktury”.

Od ponad siedmiu lat EVIO jest partnerem technologicznym operatorów kablowych oraz ISP. Oferuje innowacyjne rozwiązania niezbędne do świadczenia kompleksowych usług multimedialnych: sprzedaż i wynajem STB, wsparcie oprogramowania, ochrona treści, dostarczanie kontentu, a także wsparcie na każdym etapie wdrożenia i świadczenia usługi. Elastyczna formuła współpracy pozwala operatorom na pełne wykorzystanie doświadczenia EVIO, umożliwiając oszczędność czasu i pieniędzy. EVIO jest także właścicielem i dystrybutorem marki Telewizja Światłowodowa kierowanej do operatorów telekomunikacyjnych oraz abonentów końcowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie evio.info.

Migracja z systemu CA do DRM może być prosta? EVIO udowadnia, że tak
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności