„Mapa białych plam kompetencji cyfrowych” – konkurs dla MŚP w ramach Programu GovTech Polska Aktualności

mc

 

W ramach pilotażu Programu GovTech Polska na opracowanie aplikacji internetowej wspierającej prowadzenie polityki państwa w obszarze kompetencji cyfrowych przez prezentację stanu kompetencji cyfrowych obywateli, umożliwiającej pogłębione wnioskowanie na podstawie danych pochodzących z badań prowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny oraz innych źródeł.

Termin składania wniosków do 30 listopada 2018 roku do godziny 10.00

Zgodnie z zasadami:

Konkurs realizowany jest w celu  stworzenia rozwiązania, które wspomoże zarządzanie kompetencjami cyfrowymi w Polsce,  oraz ułatwi i przyśpieszy podejmowanie optymalnych decyzji związanych z problemem niskich kompetencji cyfrowych obywateli lub wręcz ich cyfrowym wykluczeniem (data driven policy).

Optymalne rozwiązanie pokazuje nie tylko stan kompetencji cyfrowych w Polsce w podziale demograficznym do poziomu miast z użyciem danych wykraczających poza dane GUS, ale i sugeruje, w jakich obszarach lub do jakich grup odbiorców pomoc państwa w zakresie szkoleń i kampanii edukacyjnych jest szczególnie potrzebna.

Odbiorcami docelowymi rozwiązania będą urzędnicy planujący politykę w zakresie kompetencji cyfrowych, wydatkowanie środków finansowych przeznaczonych na walkę z wykluczeniem i zanurzeniem cyfrowym, kadra zarządzająca oraz obywatele, badacze i eksperci, którym dane ułatwią prowadzenia działań w obszarze kompetencji cyfrowych.

Wszelkie materiały dot. konkursu dostępne tutaj. 

[źródło: mc.bip.gov.pl]

„Mapa białych plam kompetencji cyfrowych” – konkurs dla MŚP w ramach Programu GovTech Polska
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności