Korzystasz z iPKO? Bądź czujny! Bezpieczeństwo

Jak donosi Laboratorium Antywirusowe ESET do klientów PKO BP, którzy korzystają z systemu iPKO zostały wysłane fałszywe maile z prośbą o zalogowanie się do systemu.

Wysłane maile oraz strony przygotowane w celu wyłudzenia danych od klientów PKO BP zostały przygotowane dość skutecznie, co może pozwolić na zmylenie mało czujnego klienta. Na fałszywej stronie klient jest proszony o zalogowanie się do systemu, podając swój login i hasło, a następnie wypełnia krótki formularz używając hasła jednorazowego. W ten sposób przestępcy uzyskują dane potrzebne do włamania się na konto i rzecz jasna wykradzenia pieniędzy.

Takie sytuacje powracają jak bumerang. Zawsze należy zachować ostrożność, banki raczej nie wysyłają tego typu informacji i próśb. Jeśli uważasz, że mail jest prawdziwy i bank naprawdę zaprasza się na swoją stronę, rzetelność wiadomości możesz potwierdzić, dzwoniąc na infolinię swojego banku.

Korzystasz z iPKO? Bądź czujny!
1 vote, 4.00 avg. rating (82% score)
Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności