Konsultacje dot. ułatwień rozmieszczania małych stacji bazowych Aktualności

5g

 

KIGEIT informuje, że Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje publiczne dotyczące rozmieszczenia małych punktów dostępu bezprzewodowego.

Technologia 5G oferuje rozwój dla nowych cyfrowych modeli biznesowych – dzięki instalacji małych stacji bazowych tzw. small cells. Aby utorować drogę do szybkiego wprowadzenia 5G o dużej przepustowości i prędkości, takie małe komórki powinny być rozmieszczone w dużych ilościach bez restrykcyjnych barier administracyjnych.

Europejski kodeks łączności elektronicznej wzywa Komisję do zdefiniowania koniecznych cech charakterystycznych dla małych komórek, które mają być zwolnione z indywidualnych wcześniejszych zezwoleń w całej UE.

Komisja zaproponuje akt wykonawczy, który określi cechy fizyczne i techniczne, takie jak maksymalna wielkość, waga oraz, w stosownych przypadkach, moc emisji małych stacji bazowych, które skorzystają ze zwolnienia.

Celem działań konsultacyjnych jest zebranie dowodów na temat skali zagęszczenia sieci, kryteriów, które należy rozważyć w celu określenia, które małe stacje bazowe powinny korzystać z uproszczonego systemu wdrażania oraz prawdopodobnych skutków.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie uwag i komentarzy na adres poczty elektronicznej Izby: kigeit@kigeit.org.pl do dnia 05 kwietnia 2019 r.

[źródło: KIGEIT]

Konsultacje dot. ułatwień rozmieszczania małych stacji bazowych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności