Komisja Europejska dziękuje Polsce Bez kategorii

ue-flaga

Andrus Ansip – wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej oraz osoba odpowiedzialna za Jednolity Rynek Cyfrowy – skierował do Krzysztofa Szuberta – sekretarza stanu i Pełnomocnika Rządu ds. Jednolitego Rynku Cyfrowego – list, w którym wyraził podziękowania za aktywny udział naszego kraju w procesie konsultacji komunikatu Komisji, który dotyczył budowy europejskiej gospodarki opartej na danych (Building European Data Economy).

Ansip napisał między innymi, że do jesieni 2017 roku planuje Komisja Europejska przygotowanie inicjatywy legislacyjnej. Będzie ona miała zapewnić nieskrępowany niepotrzebnymi ograniczeniami prawno-administracyjnymi przepływ danych pomiędzy państwami Unii Europejskiej. Podobnych działań od jakiegoś czasu oczekiwała na forum UE właśnie Polska. Nasz kraj działał aktywnie w grupie tzw. państw like-minded. To z naszej inicjatywy wspomniana grupa skierowała do KE list, w którym wzywała do stworzenia takich rozwiązań legislacyjnych, które pozwalałyby na swobodny przepływ danych.

Źródło: www.mc.gov.pl

Komisja Europejska dziękuje Polsce
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności