Internet Explorer z poważną luką bezpieczeństwa Aktualności, Bezpieczeństwo, Internauci, Internet

 

W przeglądarce Internet Explorer odkryto poważną lukę bezpieczeństwa. Microsoft wie o problemie, ale jak na razie nie spieszy się z wprowadzeniem aktualizacji łatającą lukę.

Problem ten odkryła chińska firma zajmująca się  cyberbezpieczeństwem Qihoo 360. Opublikowała twitta z informacją o usterce, ale szybko go usunięto. Temat zainteresował amerykański CERT, czyli wydział Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego, który  zaraportował groźną lukę w zabezpieczeniach Internet Explorera.

Microsoft wie, że jest luka w jego przeglądarce, ale usunięcie jej nie należy teraz do zadań priorytetowych. Firma bowiem skupia się na rozwijaniu innej swojej przeglądarki o nazwie Edge.

Jak poinformował TechCrunch, Microsoft nie zamierza przyspieszać swoich działań, żeby wprowadzić aktualizację łatającą lukę. Można się spodziewać, że zostanie ona wydana przed następną rundą comiesięcznych aktualizacji, czyli 11 lutego.

Źródło: gazeta.pl

 

Internet Explorer z poważną luką bezpieczeństwa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności