Hotspoty w szpitalach w województwie łódzkim Internet, Inwestycje, Nowości

2e1ax_ja_sugite_entry_liverpool-hospital-wifi

Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał decyzję wyrażającą zgodę na świadczenie przez województwo łódzkie usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat za pomocą ośmiu hotspotów zlokalizowanych w szpitalach znajdujących się na terenie województwa łódzkiego wyłonionych w zakresie projektu „Łódzka Regionalna Sieć Teleinformatyczna”, a także określającą zakres i warunki świadczenia przez województwo łódzkie usługi dostępu do Internetu.

Zgodnie z założeniami ŁRST, sieci Wi-Fi uruchomione zostaną na terenie ośmiu wojewódzkich placówek medycznych, w których zlokalizowane są węzły sieci szkieletowej ŁRST1, tj w: Łodzi, Pabianicach, Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Sieradzu, Warcie, Zgierzu i Skierniewicach.

W swej decyzji UKE maksymalną przepływność łączy dla wysyłania jak i odbierania danych ustalił na poziomie 512 kbit/s. Dodatkowo czas jednorazowej sesji w ramach dostępu nieodpłatnego nie będzie dłuższy niż 45 minut w trakcie pojedynczej sesji, przy czym przerwa pomiędzy poszczególnymi sesjami nie będzie krótsza niż 15 minut (ograniczenie połączenia dotyczyć będzie: urządzenia końcowego lub użytkownika, jeżeli będzie on rejestrowany).

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego wniskoował, by pacjenci szpitali mogli korzystać z  Internetu z prędkością 2 Mb/s, a czas trwania pojedyncze sesji wynosił 60 minut.

Postępowanie na zaprojektowanie, dostarczenie, zainstalowanie i uruchomienie systemu sieci bezprzewodowych Wi-Fi w szpitalach wygrało konsorcjum firm BlueNet z Łodzi  i Sevenet z Gdańska. Wartość zamówienia to 15,7 mln zł.

Źródło: UKE, Polska Szerokopasmowa
Zdjęcie: wifispark.com

Hotspoty w szpitalach w województwie łódzkim
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności