Harmonogram zagospodarowania częstotliwości radiowych będzie rozporządzeniem ministerialnym Aktualności, Prawo i Telekomunikacja

mc

 

Resort cyfryzacji wyjaśnił, iż rządowy harmonogram zagospodarowania częstotliwości radiowych będzie miał formę ministerialnego rozporządzenia wydawanego z uwzględnieniem rutynowego procesu konsultacji, a jego zapisy będą pozostawały w zgodzie z Krajową Tablicą Przeznaczeń Częstotliwości.

Ministerstwo Obrony Narodowej domagało się, aby dotyczyło to wyłącznie wykorzystania częstotliwości określanych w KTPCz jako cywilne lub cywilno-rządowe – zostało to zapewnione przez resort.

Ministerstwo Cyfryzacji uznało za „zasadny” również postulat Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji oraz Konfederacja Lewiatan, dotyczący tego, że w obecnej chwili przepis jest „sztywny” – wymagana jest taka sama opłata za rezerwację dwuletnią, jak i piętnastoletnią, co blokuje elastyczne i racjonalne decyzje zarówno po stronie Prezesa UKE, jak i operatorów.

Uwagi do nowelizacji można sprawdzić tutaj. 

[źródło: legislacja.rcl.gov.pl]

Harmonogram zagospodarowania częstotliwości radiowych będzie rozporządzeniem ministerialnym
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności