Google i Facebook przyśpieszą internet Infrastruktura, Nowości

world-map-fiber-optics-light-glow

 

Nowy światłowód połączy on Stany Zjednoczone oraz Chiny, zapewniając wyjątkowo szybkie połączenie internetowe – wszystko dzięki koncernom Google oraz Facebook. Będzie ono mieć przepustowość rzędu 120 Tbps. Przewód będzie składał się z pięciu par włókien optycznych – każda z  maksymalną przepustowością 24 Tbps. Google oraz inne firmy uczestniczące w realizacji tego projektu, przejmą dla siebie po jednej parze.

Google uruchomiło transpacyficzny światłowód o nazwie FASTER, który łącząy Japonię oraz Stany Zjednoczone. Przepustowość tego łącza wynosi 60 Tbps. Amerykańska firma uważa, że to za mało i planuje budowę kolejnego podmorskiego światłowodu. Nowy projekt realizowany jest wspólnie z Facebookiem oraz chińską firmą Pacific Light Data Communication i tym razem połączy USA z Chinami.

Bez wątpienia będzie to jeden z najszybszych światłowodów na świecie – jego przepustowość szacuje się na 120 Tbps. To dwukrotnie więcej niż w przypadku FASTER.

Najszybsze tego typu łącze znajduje się aktualnie na dnie Atlantyku, jego budowę kilka lat temu sfinansował Facebook oraz Microsoft. Przepustowość wynosi aż 160 Tbps.

Źródło: slashgear.com

Google i Facebook przyśpieszą internet
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności