GIPO – jak zarządzać Internetem? Internauci, Internet, Nowości, Prawo i Telekomunikacja

3

Jak podaje UKE, Komisja Europejska uruchomiła stronę internetową Globalnego Obserwatorium Polityki wobec Internetu (Global Internet Policy Observatory – GIPO). Ma ona umożliwić szerokiemu gronu zainteresowanych stron udział w dyskusji nad przyszłością Internetu.

GIPO ma być platformą elektroniczną, na której gromadzone i udostępniane będą informacje na temat najważniejszych wydarzeń związanych z funkcjonowaniem i rozwojem sieci Internet. Platforma GIPO ma dwa podstawowe cele: ułatwienie dostępu do informacji na temat zarządzania Internetem oraz propagowanie wartości europejskich wśród państw trzecich, poprzez angażowanie ich w tworzenie i obsługę całego projektu.

Komisja Europejska opowiada się za modelem zarządzania Internetem z udziałem wielu zainteresowanych stron (tzw. model wielostronny), dlatego też GIPO ma służyć większemu zaangażowaniu i przyczyniać się do propagowania tegoż modelu.

Platforma GIPO dostępna jest pod adresem internetowym: http://giponet.org/en.

 

Źródło: UKE
Zdjęcie: untoldeurope.eu

 

GIPO – jak zarządzać Internetem?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności