Facebook umożliwił Spotify czytanie prywatnej korespondencji Aktualności, Bezpieczeństwo

Spotify

 

W miarę dalszego dochodzenia w sprawie Facebooka, trwają doniesienia, że ​​gigant sieci społecznościowej rzekomo dał serwisowi Spotify i Netflix dostęp do prywatnych wiadomości użytkowników.

W czasie dochodzenia przeprowadzonego w New York Times ukazały się setki stron dokumentów pokazujących dokładnie, w jaki sposób Facebook dzieli się informacjami użytkowników i jak dane osobowe stały się najbardziej cenionym towarem w erze cyfrowej.

Wg raportu Facebook umożliwił wyszukiwarce Bing Microsoftu przeglądanie nazwisk praktycznie wszystkich znajomych użytkowników Facebooka bez zgody i dał Netflix oraz Spotify możliwość czytania prywatnych wiadomości użytkowników Facebooka.

Facebook zezwalał także na wyświetlanie wszystkich uczestników wątku – przywilejje , które wydawają się wykraczać poza to, co firmy potrzebowały do ​​integracji z Facebookiem.

Spotify mógł podobno wyświetlać wiadomości ponad 70 milionów użytkowników każdego miesiąca.

Rzecznicy prasowi Spotify i Netflix powiedzieli, że firmy te nie były świadome szerokich uprawnień, które Facebook im przyznał.

Pozostaje zadać sobie pytanie? Może warto jednak zostać przy płytach kompaktowych i winylach?

[źródło: loudwire.com]

Facebook umożliwił Spotify czytanie prywatnej korespondencji
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności