Facebook będzie rozliczać się w Polsce Aktualności

fb

 

Zgodnie z zapowiedzią Premiera Morawieckiego rząd zamierza opodatkować zagraniczne firmy technologiczne. Resort finansów wyjaśnia, że lepszym rozwiązaniem będzie opodatkowanie cyfrowych gigantów na poziomie międzynarodowym niż krajowym, jednak UE i OECD są dalekie od wspólnego stanowiska.

Natomiast w oświadczeniu przesłanych do serwisu Wirtualnemedia.pl, Facebook wyznaje:

W grudniu 2017 roku ogłosiliśmy, że Facebook podjął decyzję o przesunięciu swoich struktur rachunkowych do tych krajów, w których posiada swoje biura wspierające lokalnych reklamodawców. W praktyce oznacza to, że przychody uzyskiwane przez lokalne zespoły będą rozliczane na rynku lokalnym, a nie w międzynarodowej centrali firmy w Dublinie. W Polsce zmiana została wprowadzona w IV kwartale minionego roku. Wierzymy, że nasz lokalny model rachunkowy będzie bardziej transparentny dla instytucji rządowych i prawodawczych na całym świecie, które wnioskowały o większą przejrzystość przychodów związanych ze sprzedażą w ich krajach

Inni giganci chcą zajmować stanowiska w sytuacji, gdy ewentualny podatek pozostaje wciąż w sferze niesprecyzowanych koncepcji, a nie projektów, nie mówiąc już o gotowych przepisach.

[źródło: Wirtualne Media]

 

 

Facebook będzie rozliczać się w Polsce
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności