EVIO dołącza do Akcji Oglądaj Legalnie! Internet, Prawo i Telekomunikacja, Wywiady

AOL EVIO

Z dniem 13 maja br. EVIO Polska uzyskało status Ambasadora Akcji Oglądaj Legalnie (AOL), będącej społeczno-edukacyjną inicjatywą, której celem jest promocja legalnej dystrybucji treści wideo w Internecie. Zaangażowanie EVIO w misję AOL podyktowane jest troską o respektowanie praw autorskich dla twórców kontentu filmowego i programów telewizyjnych .

Organizatorem Akcji Oglądaj Legalnie jest Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska oraz największe podmioty działające w sieci i oferujące treści wideo. Projekt dotyczy wsparcia tych serwisów, które działają z poszanowaniem prawa. Znak graficzny przyznawany pozytywnie zweryfikowanym dystrybutorom filmów i programów telewizyjnych, pomoże internautom w identyfikacji legalnych treści.

Mariusz Filipiak, prezes EVIO Polska: „Działalność naszej firmy skupia się przede wszystkim na dostarczaniu operatorom kablowym i ISP rozwiązań potrzebnych do uruchomienia usług TV. W tym kontekście bardzo istotne jest dla nas wsparcie każdej inicjatywy pomagającej chronić prawa autorskie tych, którzy tworzą i dystrybuują kontent wideo. Dotychczasowe działania, których celem było uświadamianie polskiego społeczeństwa, nie skutkują tak jak powinny i niestety odsetek internautów, którzy korzystają z nielegalnych serwisów jest zatrważający. Tylko wspólna akcja całej branży ma szanse na realną skuteczność. Jako Ambasador AOL będziemy aktywnie promować projekt i inspirować do działań mających zapobiec kradzieży własności intelektualnej, jednocześnie wprowadzając na rynek nowe technologie ułatwiające użytkownikom dostęp do legalnych treści. ”.

Badania „Co oglądasz w Internecie” przeprowadzone przez OPI i IAB wykazały, iż 2,4 mln internautów płaci za dostęp do serwisów filmowych sądząc, iż wideo tam umieszczone pochodzą z legalnych źródeł. Więcej na temat wyników – TUTAJ!

EVIO Polska - Informacja prasowa

www.evio.pl

EVIO dołącza do Akcji Oglądaj Legalnie!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności