Dziewięciu na dziesięciu Polaków korzysta z telefonu komórkowego Aktualności

SeriesArrow3A

 

UKE podaje, że w Polsce z telefonii komórkowej korzysta 93,1 proc. użytkowników prywatnych i 97,4 proc. firm – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Dostęp do internetu deklaruje 72,7 proc. Polaków, a średnie miesięczne rachunki wynoszą około 50 zł za usługi komórkowe i dostęp do sieci.

90,7 proc. badanych używa internetu w komórce, a 66,7 proc. Polaków ma internet stacjonarny, natomiast 22,7 proc. korzysta z sieci mobilnej, ale bez udziału smartfona.

Z telefonii stacjonarnej w domach korzysta 9,1 proc., a 23,3 proc. używa telefonu stacjonarnego w firmach.

Korzystając z telefonii komórkowej większość Polaków wybiera oferty abonamentowe operatorów – tak robi 65,6 proc. badanych. Z kolei 30 proc. wybiera oferty pre-paid, a 4,8 proc. usługi połączone.

Użytkownicy internetu mobilnego  najczęściej wykorzystują go do przeglądania stron (55,1 proc. codziennie), obecności w mediach społecznościowych (42,6 proc.) oraz prowadzenia rozmów za pośrednictwem internetowych komunikatorów.

[źródło: Wirtualne Medial; za UKE]

Dziewięciu na dziesięciu Polaków korzysta z telefonu komórkowego
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności