Dwóch pracowników Orange i Huawei aresztowanych przez ABW pod zarzutem szpiegostwa Aktualności, Bezpieczeństwo

abw-logo655

 

Afery z Huawei ciąg dalszy. Weijing W., dyrektor sprzedaży Huawei w Polsce oraz Piotr D., pracujący w Orange Polska,  zostali dzisiaj zatrzymani przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod zarzutem współpracy z chińskimi służbami specjalnymi. Dokonano też przeszukania w polskich biurach Huawei i Orange. 

Postawiono im zarzut szpiegostwa przeciw Polsce, za co grozi do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Warszawie przychylił się do wniosku prokuratury o aresztowanie mężczyzn na trzy miesiące.

Zatrzymani nie przyznają się do winy i chcą skorzystać z prawa do odmowy składania zeznań. Rzecznik Orange przyznał, że ABW zabrało dokumenty jednego z pracowników:

Nie mamy żadnej wiedzy czy ma to jakikolwiek związek z pełnionymi przez niego obowiązkami służbowymi. Pozostajemy do dyspozycji ABW i jesteśmy gotowi udzielić wszelkich informacji, o jakie wystąpi do firmy

Piotr D. pracował w UKE w latach 2012-2016, za kadencji poprzedniej prezes Urzędu Magdaleny Gaj. do 2011 roku był związany z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego, był w niej m.in. wicedyrektorem departamentu ds. bezpieczeństwa teleinformatycznego. Potem pracował w Wojskowej Akademii Technicznej, Urzędzie Komunikacji Elektronicznej oraz Orange Polska, zajmował się kwestiami bezpieczeństwa cyfrowego.

[źródło: Wirtualne Media]

Dwóch pracowników Orange i Huawei aresztowanych przez ABW pod zarzutem szpiegostwa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności