Berec: „Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej zapewni stabilność i efektywność” Prawo i Telekomunikacja

BERECOFFICE_logo-rgb

 

Przewodniczący BEREC Johannes Gungl wygłosił przemówienie inauguracyjne na konferencji regulacyjnej ​​2018: „Po 20 latach: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość”.

W przeszłości BEREC przyczynił się do rozwoju nowego Kodeksu łączności elektronicznej (EECC), zdobywając wiedzę specjalistyczną  przez prawie dziesięć lat. Kodeks zostanie wkrótce opublikowany i w najbliższej przyszłości BEREC pomoże konsekwentnie wdrażać go w państwach członkowskich.

Gungl zauważył, że niektóre zasady zawarte w Kodeksie są całkowicie nowe i dlatego muszą być interpretowane bez odwoływania się do jurysdykcji lub wcześniejszych decyzji lub wytycznych Komisji. W związku z tym istnieje niewielkie doświadczenie w tym zakresie, które trzeba będzie nabyć.

W nadchodzących dwóch latach BEREC wyda jedenaście Wytycznych, aby pomóc we wdrażaniu EECC. Gungl uważa, że będą one kluczowe w przekształceniu przepisów Kodeksu w użyteczne narzędzia:

Będziemy angażować się w branżę w miarę ich opracowywania i mamy nadzieję, że odpowiemy na jak najwięcej pytań, aby zapewnić pewność i przewidywalność. Jestem przekonany, że wdrożenie i stosowanie nowych zasad będzie spójne w całej Europie, jak wykazaliśmy w rozporządzeniu w sprawie neutralności sieci

[źródło: BEREC]

Berec: „Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej zapewni stabilność i efektywność”
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności