Będzie miał miejsce III konkurs POPC na budowę sieci dla operatorów ISP Inwestycje, Nowości

823520556bc4b5fa08e6

Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, podczas Konferencji Sieci Szerokopasmowe mówiła, że miejscami, które są trwale obszarami białymi i żadnemu operatorów nie opłaca się tam przeprowadzić inwestycji,  trzeba się będzie zając w przyszłości.

„Tej sprawie musimy poświęcić czas. Szczególnie w zakresie praw człowieka i obywatela.  I choć w 2013 r. Komisja Europejska obwieściła, że dostęp do sieci jest gwarantowany na terenie całej  Unii Europejskie, bo jest tam internet satelitarny, to nie zmieniło to sytuacji takich miejscowości w Polsce, bo technologia ta jest zbyt droga” – powiedziała minister Streżyńska.

Minister zapowiedziała organizację III konkursu POPC na budowę sieci dla operatorów ISP. Jednakże zasady jego przeprowadzenia inne, niż w poprzednich konkursach. Wiceminister cyfryzacji – Piotr Woźny – zapowiedział, że będzie on oparty o instrumenty zwrotne, a nie o dotacje.

„Zdajemy sobie sprawę z trudności ISP w rozmowach z bankami” – takie stanowisko przejawia się w resorcie. Piotr Woźny wskazał na przykład Hawe:

„ Przypadek Hawe, które nie wykupiło obligacji sprawił, że instytucje finansowe o wiele ostrożniej finansują sektor telekomunikacyjny w Polsce”.

Data rozpoczęcia III konkursu POPC nie jest znana.

Będzie miał miejsce III konkurs POPC na budowę sieci dla operatorów ISP
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności