Austria ma zamiar zdelegalizować anonimowe komentarze w internecie Aktualności

awsaria

 

Austria planuje zakończyć możliwość anonimowego komentowania, opracowując ustawę, która sprawia, że ​​rejestracja prawdziwych danych osobowych będzie obowiązkowa dla obywateli na wszystkich stronach internetowych.

W ten sposób osoby, które atakują innych, prześladują online lub dopuszczają się rasizmu, zostaną pociągnięte do odpowiedzialności. Nie oznacza to, że ludzie będą zobowiązani do używania swoich prawdziwych nazwisk do komentowania, ponieważ pseudonimy będą nadal dozwolone, ale będą one powiązane z identyfikowalną tożsamością. Jeśli okaże się, że ktoś nęka innych użytkowników w trybie online, władze zwrócą się do witryny internetowej o tożsamość użytkownika i te będą musiały go dostarczyć. Nieprzestrzeganie zasady oznaczać będzie nałożenie grzywny, która może wynosić do pół miliona euro.

Prawo będzie miało zastosowanie wyłącznie do stron internetowych, które mają ponad 100 000 zarejestrowanych użytkowników, mają ponad 500 000 EUR rocznego dochodu lub otrzymują rządowe dotacje prasowe, które przekraczają 50 000 EUR. Udostępniono również wyłączenia dotyczące innych stron internetowych, które opierają swoją działalność na różnych modelach biznesowych. Grzywna dla portalu może być ogromna, ale sami dręczący użytkownicy będą musieli także stawić czoła karze, ponieważ w projekcie ustawy proponuje się kwoty, które sięgają nawet 100 tys. Euro.

[źródło: technadu.com]

Austria ma zamiar zdelegalizować anonimowe komentarze w internecie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności