Aktualności z EPIX Aktualności

87eff3ae-5cdd-4c8c-a38d-0cc82078a1ff (1)

 

W dniu 20.07.2017 odbyło się spotkanie organizacyjne przedstawicieli KIKE, InetGroup oraz Stowarzyszenia e-Południe, które miało na celu nawiązanie współpracy dotyczącej wspólnej reprezentacji interesów MIŚOT związanych z OSE przed organami Administracji Publicznej.

Poza rozpoczęciem prac nad przygotowaniem jednolitego stanowiska dotyczącego projektu ustawy o OSE, reprezentanci ww. organizacji podjęli decyzję o powołaniu do życia Rady technicznej MiŚOT do spraw OSE.

Będzie miała ona za zadanie opiniowanie i doradztwo w zakresie kwestii technicznych związanych z OSE w toku międzyorganizacyjnych działań z nią związanych.

~

Pod koniec października Stowarzyszenie e-Południe i iNET Group organizują MiŚOT Meeting. Konferencja skierowana do Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych i poruszająca ich tematykę, która tym razem odbędzie się w klimacie retropop/synthwave, ponownie zaskoczy nie tylko organizacyjnie, ale także ilością poruszanych tematów. MiŚOT Meeting, oprócz integracji, stawia sobie za zadanie przygotowanie wspólnego stanowiska środowiska lokalnych ISP.

~

Zmiany nadeszły usługach GlobalMix, w obydwu węzłach EPIX, katowickim i warszawskim:

WAR-GlobalMix

- uruchomiono kolejną transmisję międzynarodową i nowy styk z DE-CIX, dedykowany dla WAR-GlobalMix, realizowany trasą zachodnią, dzięki temu z pełną niezależnością od katowickiego,

-  uruchomiono sesje z RETN z ich POP w Warszawie,

- rozbudowana styk z GTT do 50Gbps,

- udział Cogent w usłudze został zredukowany.

KAT-GlobalMix

- zbudowano styk o przepływności 40Gbps i uruchomiliśmy sesje z Liberty Global POP w Katowicach.

- rozszerzono styk transmisyjny do DE-CIX, obecnie 30Gbps,

- udział Cogent w usłudze został zredukowany.

~

W związku z dynamicznym rozwojem EPIX Akamai dokonało całkowitej przebudowy swojego klastra w EPIX.Katowice.

Obecna konfiguracja to 16 serwerów najnowszej generacji, o kilkakrotnie większych zasobach cache niż poprzednie, włączonych do sieci EPIX z przepływnością 40Gbps.

~

Kontynuując strategię wspomagania rozwoju Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych (MiŚOT) EPIX rozpoczął kolejną edycję projektu „D-Link dla MiŚOT”.

Jego założeniem jest uzyskanie najlepszych możliwych warunków zakupu nowego, profesjonalnego sprzętu firmy D-Link.

~

Proidea, organizator konferencji Atmosphere, Confidence, DevOpsDays Warsaw, ICT Forum i PLNOG dołączył do Partnerów wspierających Projekt MiŚOT.

Współpraca z Proidea to przede wszystkim dostęp do branżowych konferencji dla MiŚOT w preferencyjnych cenach.

Aktualności z EPIX
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności