Afera szpiegowska w Polsce – Chiny odpowiadają ostrzeżeniem. Kim jest Piotr D.? Aktualności, Bezpieczeństwo

Huawei-Logo

 

Echa szpiegowskiej afery w Polsce z udziałem pracowników Orange Polska i Huawei rozchodzą się coraz dalej. Karol Okoński, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, zapowiedział że rząd rozważa wykluczenie Huawei z udziału w rynku IT w Polsce. 

Zbieramy kolejne argumenty za tym, żeby wydać taką rekomendację, niemniej też nie chcemy tutaj działać pochopnie. Idealnie by było, żeby tutaj stanowisko zarówno członków Unii Europejskiej albo członków NATO było maksymalnie zbliżone i spójne

Obecnie analizowany jest temat wykluczenia wykorzystania urządzeń Huawei w administracji publicznej lub do budowy sieci 5G.

Odnośnie powiązań i pracy w rządzie Piotra D. na Twitterze wypowiedziała się była premier Beata Szydło:

Zatrzymany nie był konsultantem u Szydło! Nie doradzał Szydło i nie pracował dla Szydło.

Piotr D. był przedstawicielem Urzędu Komunikacji Elektronicznej w zespole, który w KPRM przygotowywał wizytę papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży.

Chińscy analitycy apelują do polskiego rządu, aby ten nie wykonywał tych samych kroków co USA wobec chińskiego giganta. W dzienniku „Global Times” padają ostrzeżenia przed wybieraniem tej samej drogi co USA, a także groźby, że ChRL ma odpowiednie narzędzia, by w razie czego odpowiedzieć Polsce.

Warto dodać, że Global Times, jako gazeta, realizuje propagandowe potrzeby rządu w Pekinie.

[źródło: gazeta.pl]

 

 

 

 

Afera szpiegowska w Polsce – Chiny odpowiadają ostrzeżeniem. Kim jest Piotr D.?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności