5G wystartowało w Polsce! Aktualności

5g

 

T-Mobile Polska uruchomiła instalację technologii 5G w Warszawie – łącznie 5 nadajników. Pierwsze testy prowadzone są w Warszawie, ale Operator wystąpił też o częstotliwości testowe w Katowicach i Kazimierzu Dolnym.

Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska powiedział:

Jesteśmy zdeterminowani, aby zrealizować ten plan i zaoferować w Polsce sieć przyszłości. To rewolucja, która zmieni społeczeństwo, zmieni biznes i całą gospodarkę. 5G to nie tylko prędkość, ale wiarygodność, niezawodność transmisji – tak ważne cechy, aby rozwijały się cyfrowe kompetencje takich branż jak chociażby dla służby zdrowia, czy motoryzacji.

Marek Zagórski z Ministerstwa Cyfryzacji podkreślił:

Dla polskiego rządu jest priorytetem wdrożenie sieci 5G, aby być w pierwszej kolejności w Europie pod względem implementacji najnowszych technologii i mieć nowoczesną gospodarkę korzystającą z danych. 5G jest jednym z koniecznych warunków, aby w tym wyścigu się liczyć. Jest priorytetem rządu, aby w jak najszybszym tempie mieć 5G w Polsce. Przygotowujemy rozwiązania prawne i organizacyjne, by w najpóźniej 2025 r. w największych miastach było 5G.

Standard 5G ma znaczący przyśpieszyć funkcjonowanie Internetu Rzeczy i budowy miast przyszłości.

[źródło: PAP]

5G wystartowało w Polsce!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności