11 Forum Gospodarczego TIME, a sprawa MiŚOT Aktualności, Wydarzenia

fgtime

 

11 Forum Gospodarczego TIME to spotkanie wszystkich zainteresowanych rozwojem infrastruktury i przemysłu. Byli na nim obecni przedstawiciele środowiska MiŚOT. 

Powstające modele biznesowe dają przewagę konkurencyjną przedsiębiorstwom bardziej otwartym na współdziałanie i współpracę. Celem jest uruchamianie mechanizmów pozwalających na opłacalne współdzielenie zasobów z podmiotami zewnętrznymi. Rosnące znaczenie ekonomii skali w połączeniu z możliwościami lepszego wykorzystania potencjału firm zachęcają do budowania nowych relacji.

Misją organizatorów Forum jest poprawa warunków prowadzenia działalności gospodarczej. Do dyskusji zapraszani są przedsiębiorcy, eksperci, naukowcy i przedstawiciele administracji. Wyniki obrad wykorzystane zostaną przez organizacje przedsiębiorstw w ich statutowej działalności.

Prezes UKE Marcin Cichy mówił, co oznacza dla Polski wdrożenie sieci 5G, a jedną z ciekawszych sesji była rozmowa nt. ”Sztuczna inteligencja w przemyśle – szanse i wyzwania”. Najwięcej czasu poświęcono sieciom 5G i ich znaczeniu dla rozwoju przemysłu 4.0.  Odbyła się też Gala FGTIME, czyli przyznanie nagród dla firm i osób, które szczególnie angażują się w rozwój rynku telekomunikacyjnego, elektronicznego i energetycznego w Polsce i na świecie.

Z punktu widzenia MiŚOT istotny jest fakt, że przedstawione podczas prelekcji bariery, na które natrafia się podczas tworzenia sieci 5G są identyczne z problemami, z którymi mierzyć się muszą MiŚOT-y przy budowie swoich sieci.

Powyższe bariery to:

1. Dostęp do budynków

2. Opłaty za zajęcie pasa drogowego

3. Dostęp do pól elektrycznych

4. Restrykcyjne standardy do spełnienia

5. Proces inwestycyjny pod budowę stacji bazowych

6. Brak miejskich planów zabudowy przestrzennej

7. Utrudniony dostęp do dróg, trakcji kolejowych i infrastruktury miejskiej

8. Wysokie wymogi podatkowe

Powyższe bariery sprawiają, że proces inwestycji i budowy sieci staje się powolny i utrudniony. Wspólnymi siłami musimy starać się pokonywać bariery. Jest to możliwe: pokazuje to współpraca MiŚOT i Projekt MdO.

 

 

11 Forum Gospodarczego TIME, a sprawa MiŚOT
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności