10 luty Dniem Bezpiecznego Internetu Bezpieczeństwo, Internet

dzien-bezpiecznego-internetu-770x433

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników Internetu, a przede wszystkim dzieci i młodzieży, już po raz jedenasty odbędą się obchody międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. Kampania promocyjna odbywa się pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”.

W 2004 r. Komisja Europejska zainicjowała obchody DBI. Inicjatywa ta powstała z przekonania, iż każdy z nas ma realny wpływ na to, aby Internet stał się miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Każdy ponosi odpowiedzialność za treści, które znajdują się w sieci. Dlatego warto wykorzystać ten potencjał, aby edukować i zapewniać twórczą rozrywkę najmłodszym.

Organizatorzy, Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK), zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do inicjowania oraz propagowania działań, które pozwolą najmłodszym na bezpieczne korzystanie z zasobów internetowych. Poprzez zajęcia edukacyjne, happeningi, kampanie informacyjne oraz konkursy również rodzice, nauczyciele oraz wychowawcy mają możliwość zaznajomić się z tematyką dotyczącą bezpieczeństwa online.

Lokalni organizatorzy już od stycznia angażowali się w różne akcje z okazji DBI (w 2014 r. zorganizowano aż 1262 akcje typu zajęcia edukacyjne, happeningi, warsztaty). Wszyscy lokalni organizatorzy, którzy wezmą udział w obchodach i zgłoszą swoje działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa online wezmą udział w konkursie z nagrodami – pięć najlepszych inicjatyw zostanie nagrodzonych.

Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami są w tym roku także Microsoft i Facebook. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Joannę Kluzik-Rostkowską, Minister Edukacji Narodowej, prof. Lenę Kolarską-Bobińską, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Andrzeja Halickiego, Ministra Administracji i Cyfryzacji, Magdalenę Gaj, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka.

Więcej informacji na stronie www.saferinternet.pl

10 luty Dniem Bezpiecznego Internetu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności